MON 11/64:00 PM | Postseason | Girls Soccer Varsity
| | Avon High School Turf Field
Pomperaug: 2:15 PM |
TUE 11/76:00 PM | Postseason | Girls Field Hockey Varsity
| | Pomperaug High School Stadium
Waterford: 3:00 PM |
TUE 11/76:00 PM | Postseason | Girls Volleyball Varsity
| | Rockville High School Main gymnasium
Pomperaug: 4:00 PM |
TUE 11/76:30 PM | Postseason | Boys Soccer Varsity
| | Wethersfield High School Cottone Field
Pomperaug: 4:30 PM |
THU 11/94:00 PM | Postseason | Girls Field Hockey Varsity
| | Pomperaug High School Stadium
|
FRI 3/16:00 PM | Tournament | Girls Basketball Varsity
| | Pomperaug High School Main Gym
Bethel: 4:30 PM - 1 Bus |
MON 3/46:30 PM | Tournament | Boys Basketball Varsity
| | Platt Tech. Gym
Pomperaug: 4:30 PM |
TUE 3/57:30 PM | Postseason | Boys Ice Hockey Varsity
Watertown-Pomperaug - II 4 | | Hamden Lou Astorino Ice Rink
|
WED 3/66:30 PM | Tournament | Boys Basketball Varsity
| | Bristol Eastern High School Gym
Pomperaug: 4:30 PM |
FRI 3/86:00 PM | | Boys Ice Hockey Varsity
Watertown-Pomperaug - II 1 | | West Haven High School Bennett Rink
|
FRI 5/241:00 PM | Postseason | Boys Tennis Varsity
Score DetailsPomperaug def New Milford 5-2Owen Broadwater def Peter Wpolfe 6-3,4-6,6-4Parsh Verma def Marc Finkinger 6-0,6-0Lucas Ostwarek def Matt Hayes 6-2,6-0Sohan Nelakudity def MarcoSpinetti 6-0,6-0Ben Ng& Avinaash Thillakararman (pomp)lost David Matos & Eli Wolfe 6-2,6-1Giuseppe Dimasi&bill Dunn (pomp)def Pat quirk& Lucas wang 1-6,6-3,6-0Garrett Moore & Ben Carragher (pomp) lost Hein Htet &Krish Patel 6-3,4-6,5-7
| | Edgewood Bath and Tennis Club Edgewood Bath and Tennis Club
|
FRI 5/244:00 PM | Postseason | Girls Tennis Varsity
| | Edgewood Bath and Tennis Club Edgewood Bath and Tennis Club
Bethel: 2:30 PM - 1 Bus |
TUE 5/283:30 PM | Postseason | Boys Baseball Varsity
| | Wilcox Tech Baseball Diamond
Pomperaug: 1:50 PM |
TUE 5/283:45 PM | Tournament | Boys Tennis Varsity
Score DetailsOwen Broadwater (pomp) lost Ben wu 6-4,4-6,10-6)Parsh verma ( pomp) lost Brayden Sharon 4-6,7-6(10-4)Lucas Oskwarek (pomp) lost mark lasky 6-2,6-2Sohan nelekudity pomp)shawn Laney’s 6-2,6-2Ben ng & avi thillakararman (pomp) lost Finn Hayes& Luke Hayes 6-3,6-0Guessipi Dimasi& bill dunn lost Luke hayden&phil dickinson 6-1,6-1Garrett Moore& Ben Carragher lost Luke Anastasia & Jason Liz 6-2,7-6 (7-5)
| | Cheshire High School Tennis Courts
Pomperaug: 2:30 PM |
TUE 5/283:45 PM | Postseason | Girls Tennis Varsity
| | Guilford High School GHS Tennis Courts
Pomperaug: 2:00 PM |
TUE 5/284:00 PM | Postseason | Girls Softball Varsity
| | Pomperaug High School Softball Field
Killingly: 12:45 PM |
TUE 5/285:00 PM | Postseason | Girls Lacrosse Varsity
| | Pomperaug High School Stadium
Hall: 3:15 PM |
WED 5/293:30 PM | Postseason | Boys Baseball Varsity
| | East Lyme High School ELHS Baseball Diamond
Pomperaug: 1:15 PM |
WED 5/294:00 PM | Postseason | Girls Softball Varsity
| | St. Joseph High School Softball Diamond
Pomperaug: 2:15 PM |
WED 5/295:30 PM | Postseason | Boys Volleyball Varsity
| | Pomperaug High School Main Gym
|
WED 5/296:30 PM | Postseason | Boys Lacrosse Varsity
| | Pomperaug High School Stadium
St. Paul Catholic: 4:30 PM |
THU 5/306:00 PM | | Girls Lacrosse Varsity
| | Holden Field Turf
Pomperaug: 3:30 PM |
FRI 5/315:00 PM | Postseason | Boys Volleyball Varsity
| | Joel Barlow High School Lower Gym
Pomperaug: 3:15 PM |
SAT 6/13:00 PM | | Boys Lacrosse Varsity
| | East Lyme High School Dick North Turf Field
Pomperaug: 12:45 PM |